Přejít na Gender Studies

7. ročník Girls Day 2019

27. květen 2019

Brzy ráno nasedáme do speciálně vypraveného autobusu z Černého Mostu směr Mladá Boleslav, abychom se zúčastnily mezinárodního dne dívek v ICT ve Škodě Auto. Přivítány jsme koblížkami s nutelou, koláči a ovocnými džusy, a to se den hned lépe začíná. Letošním mottem dne dívek ve škodovce je dotknout se všemi pěti smysly vývoje vozu. Ve vzduchu to šumí nadšením. A je na co se těšit.

Více

Škoda Auto

14. únor 2019

Holky, přijeďte za námi do Mladé Boleslavi! Čeká na vás pestrý program, během něhož se podíváte na výrobu aut v přímém přenosu, zahrajete si hry, seznámíte se se studentkami a čerstvými absolventkami, které zde pracují a přitom ještě nedávno stály samy před rozhodnutím, na jakou školu se vydají.

 
Více

Konplan s.r.o.

13. únor 2019

Jsme společnost sídlící v Plzni o více než 170 zaměstnancích. Stojí za námi německá mateřská společnost Krones, světový poskytovatel komplexních řešení v oblastí nápojového a potravinářského průmyslu. Díky vzájemné spolupráci KONstruujeme a PLÁNujeme nápojové linky pro ty nejlepší značky, jako jsou např. Coca Cola či Pilsner Urquell. Zaměřujeme se na plnící, etiketovací a paletovací stroje. Zabýváme se také nasazováním softwarových produktů u koncových zákazníků a zajišťujeme široké spektrum administrativních služeb.
Momentálně budujeme nové sídlo v blízkosti Západočeské univerzity v Plzni, do kterého se budeme na začátku roku 2020 stěhovat.

Více

Průmstav a SMP CZ

13. únor 2019
PRŮMSTAV a SMP CZ patří do mezinárodní skupiny VINCI. Ta působí v oblastech stavebnictví a koncesí ve stovce zemí světa a zaměstnává téměř 180 000 spolupracovníků. Naše pracovní týmy se podílejí na řešení problémů týkajících se mobility, zkrácení vzdáleností, zlepšení životních podmínek, optimalizace městských zařízení nebo rozvoje biologické rozmanitosti měst. Pomáháme propojovat města a přinášet do nich život na jejich povrchu i pod ním.
Více

Ricardo Prague s. r. o.

12. únor 2019

Harry Ricardo byl takový domácí kutil. Usnadnil mámě tahání vody ze studny tím, že vyrobil motor na pohánění vodní pumpy, ale jeho úplně první vymyšlený a smontovaný přístroj byla prý kuše na papírové vlaštovky, které po sobě stříleli se spolužáky. Později samozřejmě přišly pořádné vynálezy, zavedení oktanového čísla, které se pro motorová paliva používá dodnes, i úplně nové a mnohonásobně efektivnější spalovací motory. Jeho duch ve firmě zůstává.
Pracují tu ale i lidé, které KFCéčko nevzalo na letní brigádu a dnes programují software modelující ty nejsložitější motory. Občas si někdo z nás odběhne reprezentovat Česko na Mistrovství světa ve skoku na lyžích či zaběhnout Pražský půlmaraton, ale jinak naše srdce patří Ricardu a naši vášeň s vámi budeme rádi sdílet aspoň jedno dopoledne.

Více

MSD IT

12. únor 2019

Naše společnost patří mezi přední světové farmaceutické firmy (působí ve více než 140 zemích) zaměřující se na vývoj inovativních léčiv. MSD pražský IT Hub, který zaměstnává více než 900 lidí, spoluurčuje směr digitální revoluce ve zdra-votnictví.

Více

Vodafone

12. únor 2019

Vodafone je technologická společnost, kterou znáte hlavně jako mobilního operátora. To ale není vše, co tu děláme a proto bychom vás rádi provedli světem technologií budoucnosti, robotizací a digitálními vychytávkami na naší centrále na Stodůlkách.

Více

TESCO SW

12. únor 2019

V Olomouci se na Girls Day představí  firma TESCO SW a. s.

TESCO SW a.s. je jednou z nejvýznamnějších firem působících v oblasti informačních technologií v České republice. Zaměřuje se na vývoj, výrobu a implementaci software a poskytování komplexních ICT služeb.

Více