Přejít na Gender Studies

Girls Day bořil mýty o vědě a technice

Čísla z České republiky již několik let prokazují, že počet vysokoškolaček je vyšší než počet vysokoškoláků. Dívky si však ve svém studijním a pracovním životě vybírají spíše humanitní obory a do těch technických se příliš nehrnou. Girls Day jim proto už popáté otevřel dveře do firem a univerzit, které dokazují, že informační technologie, telekomunikace či stavitelství rozhodně nejsou jen mužskými odvětvími a že i ženy mají možnost se v těchto oborech prosadit.

Více

I letos podpoříme dívky v zájmu o techniku formou Girls Day

Girls Day, to je den otevřených dveří pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a univerzit, a kdo ví -  třeba tam najdou inspiraci pro svoji budoucí kariéru. 5. ročník této akce proběhne ve čtvrtek 27. dubna 2017 po celém světě, u nás tentokrát v Praze, Brně, Olomouci a Mladé Boleslavi.

Více

Škoda Auto

Holky, přijeďte za námi do Mladé Boleslavi! Čeká na vás pestrý program, během něhož se podíváte na výrobu aut v přímém přenosu, zahrajete si hry, seznámíte se se studentkami a čerstvými absolventkami, které zde pracují a přitom ještě nedávno stály samy před rozhodnutím, na jakou školu se vydají.

 

 
Více

Vodafone

Jsme inovativní, celosvětová telekomunikační společnost s jedinečnou firemní kulturou - naší snahou je vytvářet příjemné pracovní prostředí, ve kterém vládne neformální atmosféra a lépe se tak spolupracuje. Zaměstnancům zde například neříkáme, jak se mají oblékat, a necháváme je pracovat, odkud sami chtějí, klidně z domova. Rovněž je pro nás velmi důležité, aby měli neustále možnost rozšiřovat své znalosti a dovednosti, nabízíme možnost seberealizace, kariérního růstu a řadu dalších benefitů.
 
Více

Průmstav a SMP CZ

Zajímá vás architektura a stavebnictví? V Průmstavu a SMP CZ pro vás připravili nabitý program, budete si moct vyzkoušet třeba navrhování stavby na vlastní kůži. Myslíte si, že stavebnictví není nic pro vás? Nechte se přesvědčit o opaku ve firmě s dlouholetou tradicí. Ve stavebnictví je žen stále málo, jsou proto v tomto oboru velmi vítané a žádané.
Více

Red Hat

Red Hat je mezinárodním poskytovatelem open source softwarových řešení se zaměřením na vysoce spolehlivé a výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka je největším vývojovým centrem společnosti Red Hat na světě. Red Hat patří mezi studenty dlouhodobě k preferovaným zaměstnavatelům. V posledním ročníku TOP Zaměstnavatel jsme obsadili 5. místo a obdrželi jsme titul Skokan roku.

 
Více

TESCO SW

V Olomouci se na Girls Day představí už druhým rokem firma TESCO SW a. s., která se zaměřuje na vývoj, výrobu a implementaci software a poskytování komplexních ICT služeb. Společnost má k dispozici přes 240 zkušených odborníků nejrůznějších profesí, kteří zajišťují vývoj, implementaci, rozvoj a podporu vlastních i partnerských řešení, a z nichž je poměrně mnoho žen.

Více

MSD IT Global Innovation Center

Naším cílem je dát zdravotní péči nový význam. A k tomu využíváme moderní technologie. MSD patří mezi přední světové společnosti v oblasti zdravotní péče se zaměřením na vývoj inovativních léčiv, vakcín, terapií a zdravotnických produktů ve 140 zemích světa. Naše nové globální inovativní IT centrum s mezinárodní atmosférou a přátelským prostředím podporujícím spolupráci Vám nabízí skvělé možnosti učit se od kolegů z celého světa, rozvíjet se a těšit se ze smysluplné odměny, jakou technické pozice moc často nenabízejí: radost z možnosti pomáhat zachraňovat životy.

 

Více

ČVUT v Praze

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým univerzitám v Evropě a nabízí vzdělávání v mnoha různých oborech. Během Girls Day budete mít šanci se podívat do 3 fakult – na Stavební fakultu, Fakultu architektury nebo Fakultu biomedicínského inženýrství.
Více

Ricardo Prague

V Ricardu se zabýváme především vývojem pro automobilový průmysl. Umíme navrhnout nejsilnější motory, nejefektivnější převodovky i nejkrásnější motorky. Vedle toho programujeme software, který inženýrům pomáhá v jejich práci při vývoji jednotlivých součástek i celých aut. Mezi nejzajímavější projekty patřil vývoj převodovky pro Bugatti Veyron, návrh motoru či baterky do McLarenu nebo práce na obrovském lodním motoru, který zabírá prostor přes dvě patra normálního domu.

 

Více

FIT VUT v Brně

Pokud dorazíte do brněnské Fakulty Informačních Technologií VUT, budete si moct na vlastní kůži vyzkoušet třeba letecký simulátor nebo si zkusit, jaké to je řídit skutečný projekt. Během Girls Day toho zažijete určitě víc než při tradičních dnech otevřených dveří a také se vám budou daleko víc věnovat.
Více

Girls Day ukazuje, že technické obory nemusí být jen pánská záležitost

28. dubna proběhl další ročník akce Girls Day, během níž se studentky středních škol podívaly do technických firem a univerzit v Praze, Brně a Olomouci. Jejich zájem o účast každým rokem roste, letos se jich přihlásilo 230. Stejně tak firem se hlásí stále více, dívky vybíraly mezi jedenácti firmami a dvěma vysokými školami. Důvod, proč Gender Studies Girls Day už čtvrtým rokem organizuje, je jasný – ukázat dívkám, že technických oborů není třeba se bát a že mají spoustu možností, jak se v nich v budoucnu realizovat. Girls Day probíhá současně v mnoha zemích po celém světě, vždy na čtvrtý čtvrtek v dubnu totiž připadá Mezinárodní den dívek v informačních a telekomunikačních technologiích.
Více

"Máme rádi děvčata?"

11. února vyhlásila vloni OSN za Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, letos se tedy připomíná poprvé. OSN tak chce poukázat na fakt, že ženy ve vědeckých (zejména technických) oborech chybí a to má negativní dopad jak na ženy, tak na vědu samotnou. Ve zkratce – věda mimo jiné trpí nedostatkem schopných a talentovaných lidí, ženy zase ztrácí příležitost uplatnit se v oborech, které jsou atraktivní z hlediska širokých možností uplatnění a finančního ohodnocení.
Více

Jak na lepší vyváženost dívek a chlapců v genderově netradičních povoláních - inspirace z Norska

Jak podpořit dívky a chlapce k výběru netypických studijních oborů? A jak, pokud si je vyberou, je v nich udržet, aby po pár letech neutekli jinam? V norském Trondheimu už několik let testují speciální programy, které mají dívky a chlapce v jejich netradičních volbách podporovat. Proto jsme se tam vydali a sesbírali pár doporučení, která lze jednoduše využít i v českém prostředí.
Více

Girls Day 2015

Každý čtvrtý čtvrtek ve čtvrtém měsíci probíhá po celém světě Girls Day, akce, která se snaží nalákat dívky do technických oborů. V ČR začala ji před dvěma lety iniciativně organizovat Gender Studies a letos 23. dubna realizovala už třetí ročník. S každým rokem stoupá počet zapojených firem i dívek, takže se ukazuje, že firmy mají skutečně zájem o zvýšení počtu žen na technických pozicích a dívky jsou zase otevřenější o technických oborech uvažovat jako o možné cestě, kam se po škole vydat.
Více

Registrace 2015 Otevřena

Dnešním dnem začíná registrace na Girls Day 2015

Girls Day 2015

Historicky 3. ročník Girls Day se blíží! Datum pro tento ročník připadá na 23. 4. 2015 (čtvrtek), registrace probíhá již od 16. 3. 2015. Dívkám ze středních škol a gymnázií otevřou své dveře firmy a univerzity, kde se budou moci seznámit s širokou paletou povolání a studijních oborů. Letos svoji účast zatím potvrdili: Avast, AT & T, ČVUT, Google, Honeywell, Microsoft, T - Mobile, Průmstav. Informuj se a bav se!

Girls Day 2014

V pátek jsme úspěšně uspořádali historicky druhý kariérní den pro dívky v České republice, tzv. Girls Day. Dívky ze středních škol a devátých tříd ZŠ se letos podívaly do firem Telefonica O2, Avast a Průmstav v Praze. Letos poprvé také připravila v rámci Girls Day velvyslanectví USA a Německa program „Ženy v diplomacii“. Dívky se dozvěděly, co je potřeba udělat pro to, aby se mohly stát diplomatkami, velvyslankyněmi, obchodními či kulturními atašé. Girls Day probíhá ve stejnou dobu každoročně v mnoha zemích po celém světě, např. v Rakousku, Německu a USA.

Girls Day má nový web

U příležitosti druhého ročníku Girls Day, který proběhne 25. dubna 2014 ve vybraných firmách v Praze, byl spuštěn nový web na adrese http://girlsday.cz/ Girls Day je jeden den v roce, kdyse mohou dívky podívat do firem a oborů z oblasti vědy a techniky. Jsou to obory, jež jsou stále spíše mužskou doménou – IT, telekomunikace, stavebnictví apod.

Více