Přejít na Gender Studies

Sbalím si batoh a můžu jet kamkoliv – aneb jak proběhl 10. ročník Girls Day

30. červen 2022

Letos proběhl již 10. jubilejní ročník akce Girls Day! Kariérního dne pro dívky (ve věku 15 až 25 let) se zúčastnilo na 120 studentek napříč regiony ve 4 firmách – Škoda Auto, Vodafone, MSD a CN Group v Praze a Mladé Boleslavi. Do kampaně se nově zapojily také ambasadorky - expertky z technických oborů. Jaké zkušenosti mají z ICT oborů a co doporučují mladým dívkám? A jak probíhal letošní Girls Day?

Více

Do IT nechodí jen bruh girls, nebo goth/punk hackerky z filmů

20. duben 2022
Proč se zúčastnit Girls Day? Jaké výhody přináší ženám práce v IT a technických oborech? Jak se expertky v "mužských profesích" vypořádávají se stereotypy? Na to se ptáme amabasadorek GIRLS DAY 2022.
Více

Volba povolání bez předsudků? Diskuze k 10. výročí Girls Day | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové

12. duben 2022
Letos slavíme jubilejní 10. ročník akce Girls Day, kariérního dne pro dívky v technologických firmách a institucích. Proto jsme pro vás připravili speciální Úterek na téma volby povolání, jako vždy s velmi zajímavými hosty*hostkami.
Více

MSD Czech Republic

28. únor 2022
Jsme přední globální biofarmaceutickou společností. Již přes 130 let se zaměřujeme na výzkum a vývoj léčiv proti nejzávažnějším onemocněním.
Více

CN Group CZ

28. únor 2022
Jsme software house se skandinávskými kořeny, který se již více než 28 let věnuje vývoji softwaru na míru pro zahraniční klienty z celé řady oborů. Pracujeme na projektech z oblasti módního průmyslu, bankovnictví, letectví, bezpečnosti nebo například z oblasti udržitelných energií.
Více

Vodafone Czech Republic

28. únor 2022
Skupina Vodafone Group provozuje mobilní a pevné sítě ve 22 zemích a ve 48 dalších spolupracuje v oblasti mobilních sítí s partnery.
Více

ŠKODA AUTO

28. únor 2022
Nenech si ujet jedinečnou příležitost a podívej se do největší technologické společnosti ŠKODA AUTO.
Více

KONPLAN

28. únor 2022
Konplan s.r.o. je jedinou českou engineeringovou pobočkou koncernu Krones Group, leadera na trhu v oblasti nápojového a potravinářského průmyslu.
Více